Rapporter/resultat

Resultat för de 500 snabbaste i Vätternrundan

15 Jun, 2009 Efter lite pulande med exceldokumenten så är den här, resultatlistan från Sveriges största motionslopp Vätternrundan, som själva inte publicerar någon resultatlista. Vill ni köra ett lopp som gör det så kör Glasrikeresan, där ni direkt kan mäta er med eliten då ni har möjligheten att stå på samma startlinje vid samma tidpunkt. Men, det kanske är lite väl tufft motstånd för alla ni motionister som kör som skållade råttor på motionsloppen?

Av de 18.686 anmälda kom 15.489 till start varav 1008 bröt, vilket innebär att 14.881 tog sig runt Vättern i det usla vädret som var.

Snabbast var bland annat fd. proffscyklisten Daniel Sjöberg, som återfanns i samma startgrupp som Bernt Johansson, Sven-Åke Nilsson och Anderz Persson, de tog sig runt sjön på 7 timmar och 37 minuter, dvs sju minuter långsammare än förra året, vilket med tanke på vädret var bättre kört.

Totalt var det 16 man som körde på 7.37 medan 42 stycken bara var minuten sämre. Sedan följer en hela radda med cyklister med en minuts mellanrum. Siktar du på en Sub-8-tid? Ja, då tillhör du de 164 snabbaste Vätternmotionärerna i Sverige.

Eliten då, hur snabbt skulle de cykla? Jo, cirka 30-35 minuter snabbare, dvs en bra bit under sju timmar.

10530 BJÖRN WINELL UPPSALA 1 04:46:00 07:37:00
12790 DANIEL SJÖBERG VENDELSÖ 1 04:46:00 07:37:00
15023 LARS LOSVIK NYKARLEBY 1 04:46:00 07:37:00
16221 ANDERZ PERSSON KULLAVIK 1 04:46:00 07:37:00
16623 RICHARD HANSSON SKILLINGARYD 1 04:46:00 07:37:00

16792 JAN JONSSON AVESTA 1 04:46:00 07:37:00
16804 ERIC OLOFSSON RÖNNINGE 1 04:46:00 07:37:00
16807 SVEN-ÅKE NILSSON JÖNKÖPING 1 04:46:00 07:37:00
16816 JOHAN BONNEVIER LUND 1 04:46:00 07:37:00
16829 THORSTEN SCHNEIKER AVESTA 1 04:46:00 07:37:00
16831 ANDERS STENBERG SMÅLANDSSTENAR 1 04:46:00 07:37:00
16832 BJÖRN GUSTAFSSON ENSKEDE 1 04:46:00 07:37:00
16833 BERNT JOHANSSON MARIESTAD 1 04:46:00 07:37:00
16849 NICKLAS JOHANSSON AVESTA 1 04:46:00 07:37:00
17939 MATTIAS ZETTERSTRAND ÅHUS 1 04:46:00 07:37:00
17940 PETER ISACSSON ÅHUS 1 04:46:00 07:37:00

8763 MIKAEL THONELL MYGGENÄS 17 03:20:00 07:38:00
11422 JONATAN ÖGREN KÖPINGSVIK 17 04:46:00 07:38:00
13771 ALEXANDER HELM VÄSTRA FRÖLUNDA 17 03:20:00 07:38:00
13776 MATS PIHLSTRÖM BROMMA 17 03:20:00 07:38:00
13779 MARTIN JOHANSSON GÖTEBORG 17 03:20:00 07:38:00

13781 JONAS BÄCKSTRÖM KÅLLERED 17 03:20:00 07:38:00
13782 ERIK VRANG TÄBY 17 03:20:00 07:38:00
13784 JOHAN SANDSTRÖM BROMMA 17 03:20:00 07:38:00
13785 JOHAN GRANSTEN LINKÖPING 17 03:20:00 07:38:00
13786 DANIEL OSTERMAN UPPLANDS VÄSBY 17 03:20:00 07:38:00

13787 TOMAS NORDQVIST SUNDSVALL 17 03:20:00 07:38:00
13790 ASKO HIEKKAMÄKI PERSTORP 17 03:20:00 07:38:00
13791 MARTIN KEMPKA STOCKHOLM 17 03:20:00 07:38:00
13794 MARTIN BRATT MORA 17 03:20:00 07:38:00
13796 LEO RANTA GÖTEBORG 17 03:20:00 07:38:00

13799 ANDERS PERSSON HÄGERSTEN 17 03:20:00 07:38:00
13804 PETER SPETZ HÄGERSTEN 17 03:20:00 07:38:00
13806 RICKARD WALDER MALMÖ 17 03:20:00 07:38:00
13808 JOAKIM QUENSEL HUDDINGE 17 03:20:00 07:38:00
13809 TOMAS JANSSON SANDVIKEN 17 03:20:00 07:38:00

13814 TOBIAS VALLERIUS FARSTA 17 03:20:00 07:38:00
13818 JOHAN HOVGREN BÅLSTA 17 03:20:00 07:38:00
13820 TONI ARNDT SKOGÅS 17 03:20:00 07:38:00
13822 LINUS HELMESTAM MALMÖ 17 03:20:00 07:38:00
13824 DAG GRUNEAU BROMMA 17 03:20:00 07:38:00
13836 SIMON GALLE SUNDBYBERG 17 03:20:00 07:38:00

15029 CAY KRONQVIST NYKARLEBY 17 04:46:00 07:38:00
15639 JOHAN GRENNER GÖTEBORG 17 03:20:00 07:38:00
16791 ROGER ANDERSSON MOCKFJÄRD 17 04:46:00 07:38:00
16798 PAUL DANIELSSON FORS 17 04:46:00 07:38:00
16799 CHRISTIAN OLGERFELDT AVESTA 17 04:46:00 07:38:00

16802 ROGER BERGGREN GÖTEBORG 17 04:46:00 07:38:00
16805 KIMMO DELFIN ÄLVSJÖ 17 04:46:00 07:38:00
16808 CAMILLA LARSSON GÖTEBORG 17 04:46:00 07:38:00
16810 KONRAD WESTERLUND MOTALA 17 04:46:00 07:38:00
16811 MAGNUS EKSTRÖM FALUN 17 04:46:00 07:38:00

16817 ANDERS OLSSON AVESTA 17 04:46:00 07:38:00
16819 MATS INGVARSSON FALUN 17 04:46:00 07:38:00
16827 TOMMY RYLANDER ALINGSÅS 17 04:46:00 07:38:00
16848 MIKAEL PRZYSUSKI BROMMA 17 04:46:00 07:38:00
16919 MAGNUS JANSSON LEKSAND 17 03:20:00 07:38:00

16727 JOHAN ENGMAN VÄRNAMO 58 04:44:00 07:39:00
16806 STEFAN NEIJMAN AVESTA 58 04:46:00 07:39:00

12988 ANDRÉ PARNELÖV ARLÖV 60 03:18:00 07:40:00
16730 PÄR PERSSON LUND 60 04:44:00 07:40:00
16733 MATS PERSSON LUND 60 04:44:00 07:40:00
16756 RICKARD AHLEX LESSEBO 60 04:44:00 07:40:00
16813 JAN KARLSSON YSTAD 60 04:46:00 07:40:00

16601 KEITH JOHANSSON VÄRNAMO 65 04:42:00 07:41:00
16679 MAGNUS NILSBO ÄLTA 65 04:42:00 07:41:00
16795 JAN FERNÖ AVESTA 65 04:46:00 07:41:00
16812 STEFAN ERIKSSON FALUN 65 04:46:00 07:41:00

16646 ANDERS SALÉN NYKÖPING 69 04:42:00 07:42:00

10697 MATS PETTERSSON VÄRNAMO 70 04:40:00 07:43:00
14892 TOMMY GRANNAS VÖRÅ 70 04:44:00 07:43:00
16628 PATRIK JOHANSSON VÄRNAMO 70 04:40:00 07:43:00

16636 MATTIAS LARSSEN HILLERSTORP 73 04:40:00 07:44:00
16640 ANDERS JOHANSSON VÄRNAMO 73 04:40:00 07:44:00

16506 MATTIAS JOHANSSON MÖLNDAL 75 04:38:00 07:45:00
16824 MARTIN ERIKSSON TRANSTRAND 75 04:46:00 07:45:00

16197 JAN RUNBERG MORA 77 04:38:00 07:46:00
16629 TORBJÖRN SPORRE VÄRNAMO 77 04:40:00 07:46:00

10933 DAVID SCRIVNER SOLLENTUNA 79 04:16:00 07:47:00
13825 PETER OOM ONSALA 79 03:20:00 07:47:00
15157 DANIEL LARSSON FALKENBERG 79 04:16:00 07:47:00
15734 JONAS GUNNARSSON VARBERG 79 04:16:00 07:47:00
15739 MATTIAS OLAUSSON STOCKHOLM 79 04:16:00 07:47:00

15745 HÅKAN HÖGLIN HISINGS KÄRRA 79 04:16:00 07:47:00
15763 ERIK ABRAHAMSSON BORÅS 79 04:16:00 07:47:00
15766 MATTIAS CARLSSON BORÅS 79 04:16:00 07:47:00
16825 FREDRIK BERGSTRÖM HUDDINGE 79 04:46:00 07:47:00
16991 MARTIN GOTTING GRÖNAHÖG 79 04:16:00 07:47:00

17089 SVENOLOF NILSSON MORA 79 04:40:00 07:47:00
17090 ANNLOUISE KUSÉN MORA 79 04:40:00 07:47:00

15837 MARTIN ANDERSSON ÖSTERSUND 91 04:36:00 07:48:00
16227 STEFAN KNAPASJÖ BRÄMHULT 91 04:30:00 07:48:00
16678 GUNNAR INNINGS ÄLTA 91 04:42:00 07:48:00
17204 PATRIK STRIDSBERG TULLINGE 91 03:10:00 07:48:00
17205 TOBIAS STRIDSBERG TUMBA 91 03:10:00 07:48:00

17206 JENS RYLANDER TUMBA 91 03:10:00 07:48:00

13780 MAGNUS JOHANSSON LINKÖPING 97 04:46:00 07:49:00
14889 PER KARENUS UPPSALA 97 04:46:00 07:49:00
15242 JOHAN ASPERYD SOLNA 97 04:10:00 07:49:00
15569 LARS PENNMAN GÖTEBORG 97 04:10:00 07:49:00
15583 JOHANN KONSÉLEUS HOVÅS 97 04:10:00 07:49:00

15584 HÅKAN CHRISTIANSSON GÖTEBORG 97 04:10:00 07:49:00
15586 JARL TÖRNKVIST GÖTEBORG 97 04:10:00 07:49:00
15588 MIKKO PIETILÄ YTTERBY 97 04:10:00 07:49:00
15626 GABOR KUGLER GÖTEBORG 97 04:10:00 07:49:00
16539 LARS KLOCKAR STOCKHOLM 97 04:38:00 07:49:00

12229 JACOB CARLSON KÖPENHAMN Ö 107 04:30:00 07:50:00
16238 PATRIK KARLKVIST NORBERG 107 04:30:00 07:50:00
16609 GERHARD HANSSON VÄRNAMO 107 04:42:00 07:50:00
17923 HUGO PETIT RÖNNINGE 107 04:30:00 07:50:00

9434 HENRIK VEDEL FARUM 111 04:08:00 07:51:00
13772 PER USELIUS UPPSALA 111 03:20:00 07:51:00
15503 ANDERS WESSLING GÄVLE 111 03:20:00 07:51:00
16223 JOHAN FLODIN BORÅS 111 04:30:00 07:51:00
16233 MARTIN ANDERSSON SJÖMARKEN 111 04:30:00 07:51:00
16237 JONAS LINDEBLOM SANDARED 111 04:30:00 07:51:00

2643 SVEN SUNDBERG NUSNÄS 117 04:28:00 07:52:00
15623 WALTER GABRIJELCIC ALINGSÅS 117 04:10:00 07:52:00
16228 BO NORÉN BORÅS 117 04:30:00 07:52:00
16232 HENRIK ANDERSSON BORÅS 117 04:30:00 07:52:00
16235 ROGER OLOFSSON BORÅS 117 04:30:00 07:52:00
16236 DANIEL ANDERSSON SANDARED 117 04:30:00 07:52:00
16290 ANDERS STRANDH JÖNKÖPING 117 04:30:00 07:52:00

13465 MARCUS PETERSEN MALMÖ 124 03:18:00 07:53:00
16387 SARA DOLK VÄSTERVIK 124 04:34:00 07:53:00
18349 FABIAN BENDER STOCKHOLM 124 04:30:00 07:53:00

11998 MIKAEL SANDZELIUS STOCKHOLM 127 04:24:00 07:54:00
13015 FREDRIK HALLSTEN NÄTTRABY 127 03:04:00 07:54:00
13438 GLENN OLSSON SJÖBO 127 04:46:00 07:54:00
15342 LASSE KESKITALO GARPHYTTAN 127 04:30:00 07:54:00
16184 ANDREAS ANDERSSON LIDKÖPING 127 04:28:00 07:54:00

16185 ROBERT TÖRNQVIST ORSA 127 04:28:00 07:54:00
16190 DAVID PETTERSSON MORA 127 04:28:00 07:54:00
16392 MATTIAS BJÖRKEGREN SOLNA 127 04:46:00 07:54:00
16800 MIKAEL AHLGREN FALUN 127 04:46:00 07:54:00
16826 ANDERS BACKÉUS UPPSALA 127 04:46:00 07:54:00
18051 HENRIK PETTERSSON LUDVIKA 127 04:46:00 07:54:00

9439 MICHAEL ANDERSEN SOLRÖD STR 138 04:08:00 07:55:00
15374 JOHAN WASE KARLSKOGA 138 04:04:00 07:55:00
15550 KJELL BENGTSSON HISINGS KÄRRA 138 04:10:00 07:55:00
15564 MATTIAS HANSSON GÖTEBORG 138 04:10:00 07:55:00
15638 MICHAEL AXELSSON GÖTEBORG 138 04:10:00 07:55:00

16176 ROBERT MALMSTRÖM ESKILSTUNA 138 04:28:00 07:55:00
18206 CHRISTIAN AF PETERSENS BORÅS 138 04:30:00 07:55:00
18676 ANDERS LAWAETZ RASMUSSEN HVIDOVRE 138 04:28:00 07:55:00

7493 ULF DANIELSSON SKÖVDE 146 04:16:00 07:56:00
15735 GÜNTER ANDRÉASSON SKURUP 146 04:16:00 07:56:00
15750 ROGER FREDMAN FALKENBERG 146 04:16:00 07:56:00
15756 ANDERS KLAVBERG VARBERG 146 04:16:00 07:56:00
15998 Matttias LEJON SOLNA 146 04:22:00 07:56:00

16172 SIXTEN ANDERSSON MORA 146 04:28:00 07:56:00
16196 TORBJÖRN HULTQVIST MORA 146 04:28:00 07:56:00
16220 SIRPA SAARIKOSKI SURAHAMMAR 146 04:28:00 07:56:00

5281 JENS LISTRUP SKANÖR 154 04:26:00 07:58:00
13131 MATHIAS NYSTRÖM FAGERSTA 154 03:00:00 07:58:00
15999 FREDRIK JOHANSSON UPPSALA 154 04:22:00 07:58:00
16144 CHRISTIAN OLSSON SALTSJÖ-DUVNÄS 154 04:26:00 07:58:00
16150 PER GUSTAFSSON NACKA 154 04:26:00 07:58:00

16903 ANDREAS LINDQVIST TRÅNGSUND 154 04:46:00 07:58:00
18038 ANDREAS EKDAHL LIDKÖPING 154 04:26:00 07:58:00
18039 CHRISTER EKDAHL LIDKÖPING 154 04:26:00 07:58:00
18050 TOM PIETILÄ UMEÅ 154 04:20:00 07:58:00
18860 FRANK SLEVIKMOEN NORESUND 154 04:46:00 07:58:00

13774 KRISTOFFER NORÉN-NILSSON SKÖVDE 164 03:20:00 07:59:00
15997 JAKOB WINSTRAND UPPSALA 164 04:22:00 07:59:00

8520 SVEN-ERIK TELLEBO GRUMS 166 04:40:00 08:00:00
16546 MIKAEL ANDERSSON MALMÖ 166 04:22:00 08:00:00
16549 DAN PERSSON MALMÖ 166 04:22:00 08:00:00
16661 ROGER KULLBERG SÖDRA SANDBY 166 04:42:00 08:00:00

14231 BRIAN KVISGAARD SMÖRUM 170 04:46:00 08:01:00
14967 URBAN JOHANSSON ALVESTA 170 03:58:00 08:01:00

13840 PONTUS ANDERSSON JÄRFÄLLA 172 03:20:00 08:02:00
15589 STEFAN GUNNARSSON BILLDAL 172 04:10:00 08:02:00

15064 PEKKA POHJOLA MOTALA 174 03:56:00 08:03:00
18264 MARTIN ÖHMAN DROTTNINGHOLM 174 04:00:00 08:03:00
18320 HENRIK ELIASSON VÄSTRA FRÖLUNDA 174 04:10:00 08:03:00

13798 THORBJÖRN HIDEBRING VÄXJÖ 177 03:20:00 08:04:00
13802 CARL BRÅKENHIELM STOCKHOLM 177 03:20:00 08:04:00
14965 ERIK SAND ALVESTA 177 03:58:00 08:04:00
15761 MAX EHLE MALMÖ 177 04:16:00 08:04:00
15771 JOHAN CARLSTRÖM MALMÖ 177 04:16:00 08:04:00

15884 ANDERS R. KARLSSON VAXHOLM 177 04:20:00 08:04:00
16361 SÖREN KANNIUS ULRICEHAMN 177 04:16:00 08:04:00
16579 NICKE HALLGREN HUSKVARNA 177 04:40:00 08:04:00
16580 BERNT MALMBERG JÖNKÖPING 177 04:40:00 08:04:00
16582 JIM MULSHINE LEKERYD 177 04:40:00 08:04:00

16585 ANDERS WITTESJÖ JÖNKÖPING 177 04:40:00 08:04:00
16586 SÖREN JOHANSEN JÖNKÖPING 177 04:40:00 08:04:00
16588 CHRISTOFFER JENSEN VALBY 177 04:40:00 08:04:00
16590 HERBERT ADAMS GRÄNNA 177 04:40:00 08:04:00
16691 MATTIAS JONASSON HYLTEBRUK 177 04:40:00 08:04:00

16705 FREDRIK HAMMAR ANDERSTORP 177 04:40:00 08:04:00
16706 PATRIK PERSSON ANDERSTORP 177 04:40:00 08:04:00
16707 ANDREAS BOGESTEN ANDERSTORP 177 04:40:00 08:04:00

14961 PETER KARLSSON VÄRNAMO 195 03:54:00 08:05:00
14968 ROBERT ÖGREN BOR 195 03:54:00 08:05:00
15036 PETER OLSSON BUREÅ 195 03:56:00 08:05:00
15856 ANDERS GILL HUDIKSVALL 195 04:18:00 08:05:00
17135 PETER ERIKSSON KARLSKOGA 195 04:10:00 08:05:00

10439 PIERRE OLOFSSON VITTARYD 200 03:54:00 08:06:00
13437 MIKAEL LARSSON SJÖBO 200 04:32:00 08:06:00
14974 JONAS JEGERBORN SALTSJÖ-BOO 200 03:54:00 08:06:00
15033 DICK MARKLUND SKELLEFTEÅ 200 03:56:00 08:06:00
15039 BO NORKVIST SKELLEFTEÅ 200 03:56:00 08:06:00
15067 CLAES IREVALL MOTALA 200 03:56:00 08:06:00

2059 MATHIAS UDDENBERG TRANÅS 206 03:52:00 08:07:00
14922 KARI KULMAKORPI KEURUU 206 03:52:00 08:07:00
14963 KENNETH SÖDERBERG VÄRNAMO 206 03:54:00 08:07:00
16591 KELLY QUIRK JÖNKÖPING 206 04:40:00 08:07:00
18354 FREDRIK GRANLUND EKSJÖ 206 03:52:00 08:07:00
18875 PATRICE PIERRIN ARPAJON 206 03:54:00 08:07:00

4806 KRISTOFFER JOHANSEN FRISTAD 212 04:16:00 08:08:00
13291 PETER EIDEGREN LULEÅ 212 04:30:00 08:08:00
14372 JÖRGEN NILSSON KARLSKOGA 212 04:04:00 08:08:00
14962 JAN BOLANDER BOR 212 03:54:00 08:08:00
15795 MIKAEL THURESSON MÖRLUNDA 212 04:16:00 08:08:00

11900 JONAS JOHANSSON KARLSTAD 217 03:58:00 08:09:00
14840 JOHAN ANDERSSON RÖNNÄNG 217 03:50:00 08:09:00
14847 MARKUS LARSSON STENUNGSUND 217 03:50:00 08:09:00
15161 FREDRIK RÅDMAN SKOGHALL 217 03:58:00 08:09:00
15163 TOMMY AHLBORG HAMMARÖ 217 03:58:00 08:09:00

10696 DANIEL CLAESSON VÄRNAMO 222 03:54:00 08:10:00
12654 BJÖRN ENGSTRÖM LUDVIKA 222 02:48:00 08:10:00
14979 MARTIN ÅKESSON VÄRNAMO 222 03:54:00 08:10:00
16386 JOAKIM SVENSSON HULTSFRED 222 04:34:00 08:10:00
16541 OVE SUNDSTRÖM MÅLSRYD 222 04:30:00 08:10:00

14774 OSKAR GOTTE GÖTEBORG 227 03:48:00 08:11:00
14891 KENNETH BJÖRKSKOG BOSUND 227 03:54:00 08:11:00
14973 HÅKAN RING SKÖVDE 227 03:54:00 08:11:00
15026 ARI KORPILAHTI VASA 227 03:54:00 08:11:00
15054 RONNY LINDBERG SKELLEFTEÅ 227 03:56:00 08:11:00

15152 PETER LINDEGREN KARLSTAD 232 03:58:00 08:12:00
15458 HÅKAN ARVIDSSON FALKÖPING 232 04:08:00 08:12:00
15460 MARTIN AGGESUND FALKÖPING 232 04:08:00 08:12:00
16217 MIKAEL FRANSSON GRÄSTORP 232 04:28:00 08:12:00
16300 KRISTIAN GÖRANSSON YSTAD 232 04:32:00 08:12:00

16301 BJÖRN DANÅS SÖDRA SANDBY 232 04:32:00 08:12:00
16302 ERIK WAHN STOCKHOLM 232 04:32:00 08:12:00
16310 DANIEL HILDING STOCKHOLM 232 04:32:00 08:12:00
16311 JÖRGEN JARL LUND 232 04:32:00 08:12:00
16355 PER DAHLGREN RONNEBY 232 04:32:00 08:12:00
16356 THOMAS LUNDBERG KARLSKRONA 232 04:32:00 08:12:00

14977 FRANK SVENSSON BOR 243 03:54:00 08:13:00
15192 JUHANI KARANTA FARSTA 243 04:00:00 08:13:00
18060 JAN-ERIK BERGGREN TROLLHÄTTAN 243 04:10:00 08:13:00

13827 PETER LUNDGREN LINKÖPING 246 03:20:00 08:14:00
15129 DICK SÖDERLUND MARIEHAMN 246 03:58:00 08:14:00
15868 MATS BÖRJESSON BROMMA 246 04:18:00 08:14:00
16148 ANDREAS OLSSON STOCKHOLM 246 04:26:00 08:14:00
16412 CHRISTER BARDH VETLANDA 246 04:34:00 08:14:00

16920 PETER MATTSSON LEKSAND 251 03:22:00 08:15:00

10320 TOBIAS ANDERSSON SKARA 252 04:14:00 08:16:00
13138 MAGNUS BÅÅTH FAGERVIK 252 04:24:00 08:16:00
15066 ERIK ÖSTERHOLM MOTALA 252 03:56:00 08:16:00
16016 ANDREAS LUNTE HANNOVER 252 04:24:00 08:16:00
16022 CHRISTIAN GROTHE EDEMISSEN 252 04:24:00 08:16:00
16065 RIKARD ANDERSSON UMEÅ 252 04:24:00 08:16:00

16066 NICLAS STORE UMEÅ 252 04:24:00 08:16:00
16538 LEIF DAHLANDER RÄTTVIK 252 04:38:00 08:16:00

11482 NIKOLAJ RICHARDT JØRGENSEN GRASTED 260 04:04:00 08:17:00
14615 OLA THORÄNGEN ÅRJÄNG 260 03:44:00 08:17:00
15418 MARCUS MAGNUSSON SÄVEDALEN 260 04:06:00 08:17:00
15757 STEFAN BJÖRKLUND VARBERG 260 04:16:00 08:17:00
15840 MAGNUS KARLSSON GNESTA 260 04:10:00 08:17:00

10322 HENRIK FÄLDT BÄCKEFORS 265 03:48:00 08:18:00
15413 ULF KLEVELL FLODA 265 04:06:00 08:18:00
15846 TOMMY GRÜNFELD MÖLNLYCKE 265 04:22:00 08:18:00
15994 GABRIELE IANNELLO HÄSSLEHOLM 265 04:22:00 08:18:00
16002 LARS LINDVALL UPPSALA 265 04:22:00 08:18:00
16269 PETER NILSSON ÄLTA 265 04:30:00 08:18:00

7129 PÄR DUWE TULLINGE 271 04:42:00 08:19:00
11483 STEEN B. WINTHER OELSTYKKE 271 04:04:00 08:19:00
11486 ERIK JØRGENSEN OELSTYKKE 271 04:04:00 08:19:00
14490 JAN HASSLID KARLSTAD 271 03:40:00 08:19:00
14988 PETER THULIN SIGTUNA 271 03:54:00 08:19:00
15899 ROBERT LJUNGSTRÖM VALLENTUNA 271 04:20:00 08:19:00

14506 JOHAN WERNOLF ÄLVSJÖ 277 03:40:00 08:20:00
15767 DAN STENQVIST MALMÖ 277 04:16:00 08:20:00

13810 RICKY KLINGVALL TÄBY 279 03:20:00 08:21:00
13819 FREDRIK PREINITZ UPPSALA 279 03:20:00 08:21:00
13828 MATTIAS OLANDER SOLLENTUNA 279 03:20:00 08:21:00
13835 HENRIK WELLMERT VÄXJÖ 279 03:20:00 08:21:00
14402 LARS ÅKE SÖDERLUND JÄRVSÖ 279 03:38:00 08:21:00

14406 ANDERS THORSTENSSON LJUSDAL 279 03:38:00 08:21:00
14900 RAIMO MUSTONEN VESANKA 279 03:52:00 08:21:00
16614 FREDRIK LINDSTRÖM JÖNKÖPING 279 03:20:00 08:21:00

10575 HÅKAN TIBELL SKATTKÄRR 287 03:40:00 08:22:00
15148 JONNY LARSSON VÄNGE 287 03:58:00 08:22:00
15943 RIKARD KNUTSSON NORRKÖPING 287 04:22:00 08:22:00
16578 PATRIK THUNBERG HABO 287 04:40:00 08:22:00

13722 KARL-JOHAN SAMUELSSON NÄTTRABY 291 03:18:00 08:23:00
16045 MANUEL MEYER HAMBURG 291 04:24:00 08:23:00

1987 AXEL BERGSTEN AXVALL 293 03:58:00 08:24:00
7662 TOBIAS TYBERG TÄBY 293 03:36:00 08:24:00
10929 THOMAS WAHLGREN DANDERYD 293 03:56:00 08:24:00
15055 LARS BERGSTEDT SKELLEFTEÅ 293 03:56:00 08:24:00

15719 DAVID JACOBSSON GÖTEBORG 293 03:38:00 08:24:00
17008 PER PETERSSON TRANÅS 293 03:56:00 08:24:00

13234 PEDER HERMANSSON KARLSKRONA 299 03:04:00 08:25:00
15101 ANNELIE JOHANSSON SJÖMARKEN 299 03:58:00 08:25:00
15143 BENGT PETTERSSON UPPSALA 299 03:58:00 08:25:00
15525 MIKAEL CARLSSON GÖTEBORG 299 04:10:00 08:25:00

12493 HANS SUNDBERG VÄSTERHANINGE 303 04:14:00 08:26:00
14501 RUNE BERGQVIST VAXHOLM 303 03:40:00 08:26:00
14741 FREDRIK HALLBERG GRÄSÖ 303 03:46:00 08:26:00
14745 CLAUS JØRGENSEN ODENSE M 303 03:46:00 08:26:00
14746 PETER HENRIKSEN ODENSE M 303 03:46:00 08:26:00

15722 MICHAEL ÖHR VENDELSÖ 303 04:14:00 08:26:00
15765 HENRIK WÄNGSTRÖM MALMÖ 303 04:16:00 08:26:00
15769 ANDRÉ ALBIN MALMÖ 303 04:16:00 08:26:00
16584 MATTIAS OSSIANSSON HUSKVARNA 303 04:40:00 08:26:00
17563 STEINAR KNUTSEN OSLO 303 05:08:00 08:26:00

17564 STEINAR FORSMO OSLO 303 05:08:00 08:26:00
17566 VIKTOR LORENTZ OSLO 303 05:08:00 08:26:00
17571 STEINAR RØD NILSEN OSLO 303 05:08:00 08:26:00
17578 MORTEN STORLI OSLO 303 05:08:00 08:26:00
17583 MORTEN AAG OSLO N 303 05:08:00 08:26:00
17588 JAN BODIN KOLBOTN 303 05:08:00 08:26:00

17589 TROND IHLER OSLO 303 05:08:00 08:26:00
18586 MAGNUS ERICSSON STORA SUNDBY 303 04:18:00 08:26:00

9796 MAGNUS GÖRANSSON SOLLENTUNA 321 03:46:00 08:27:00
11107 JON-IVAR STRANDBERG SANDVIKEN 321 03:34:00 08:27:00
13229 MARCUS SVENSSON LIDKÖPING 321 03:04:00 08:27:00
13792 STEFAN ENGLUND GÖTEBORG 321 03:20:00 08:27:00
14507 URBAN KLERHED UPPSALA 321 03:40:00 08:27:00
14696 PATRIK ALHBIN EKSJÖ 321 03:46:00 08:27:00

17558 KYRRE RØRSTAD OSLO 321 05:08:00 08:27:00
18294 TOMMY KORHONEN SALTSJÖ-BOO 321 03:54:00 08:27:00
18296 JOAKIM LIDFELDT SALTSJÖ-BOO 321 03:54:00 08:27:00

10407 PER NILSSON MUNKEDAL 330 03:44:00 08:28:00
12051 FINN STUART JORDET SKJETTEN 330 02:30:00 08:28:00
15762 JONAS PETERSON BORÅS 330 04:16:00 08:28:00
15764 TOMAS PETTERSSON HJELMKVIST JÖNKÖPING 330 04:16:00 08:28:00
17430 PETER WESTERGÅRD SÖDRA SANDBY 330 05:06:00 08:28:00

15158 MARTIN RÅDMAN KIL 335 03:58:00 08:29:00

7404 MAGNUS EDBERG SOLLENTUNA 336 04:16:00 08:30:00
10708 OLA HILMERSSON TORSLANDA 336 04:00:00 08:30:00
15020 PETER JUSELIUS SUNDBY 336 03:54:00 08:30:00
15453 NICLAS KARLSSON STENSTORP 336 04:08:00 08:30:00
17435 PATRIK HORSELL VÄSTERÅS 336 05:04:00 08:30:00
18816 SIMON LARSSON NORRKÖPING 336 02:28:00 08:30:00

1728 MAGNUS LINEHAG STOCKHOLM 342 03:10:00 08:31:00
14851 TONY HILMERSSON KUNGÄLV 342 03:50:00 08:31:00
14960 MAGNUS ANDERSSON NÄSSJÖ 342 03:52:00 08:31:00
15045 ALF SAHLMAN SKELLEFTEÅ 342 03:56:00 08:31:00
17432 JOHAN DAHLBERG UPPSALA 342 05:04:00 08:31:00

11909 TOMAS NORDSTRÖM TÄRNABY 347 02:26:00 08:32:00
11910 ÖRJAN GUSTAVSSON TÄRNABY 347 02:26:00 08:32:00
14969 JOHAN JOHANSSON FORSHEDA 347 03:54:00 08:32:00
15461 MAGNUS ARVIDSSON FALKÖPING 347 04:08:00 08:32:00

15463 TOMAS ELDELID FALKÖPING 347 04:08:00 08:32:00
15473 ANDREAS KARLSSON STENSTORP 347 04:08:00 08:32:00
15565 ULF RYDNE VÄSTRA FRÖLUNDA 347 04:10:00 08:32:00
17051 PONTUS SARDAL TÄBY 347 04:52:00 08:32:00

9326 NIELS WORNING KONGENS LYNGBY 355 05:02:00 08:33:00
14509 JONAS EKBERG UPPSALA 355 03:40:00 08:33:00
14843 LARS AMNELL KODE 355 03:50:00 08:33:00
16510 JOHAN SANDBERG MÖLNLYCKE 355 04:38:00 08:33:00
16676 BJÖRN JOHNSSON HUDDINGE 355 04:42:00 08:33:00

10438 STÉPHANE VERDIER SÄVEDALEN 360 04:06:00 08:34:00
13704 MARTIN OLSSON MALMÖ 360 03:18:00 08:34:00
14205 MARTIN HOLMGREN UPPSALA 360 03:32:00 08:34:00
14440 ANDREAS MÅRTENSSON SIGTUNA 360 03:38:00 08:34:00

14784 DANIEL SÄFSTRÖM SOLLENTUNA 360 03:50:00 08:34:00
15319 CHRISTER BJÖRK KARLSKOGA 360 04:04:00 08:34:00
15355 PER-OLOW LINDER DEGERFORS 360 04:04:00 08:34:00
15542 VIKTOR RECINA TORSLANDA 360 04:10:00 08:34:00

2391 TOMAS VINDAHL MÄRSTA 368 03:24:00 08:35:00
7063 RICKARD RÖNNKVIST UMEÅ 368 03:38:00 08:35:00
7899 ANTON ZELIKMAN UPPSALA 368 03:38:00 08:35:00
9048 MIKAEL PETERSSON HABO 368 04:40:00 08:35:00

14417 KAJ MARKKANEN ENSKEDE 368 03:38:00 08:35:00
14419 JOHAN OLBY BROMMA 368 03:38:00 08:35:00
14427 STEFAN NORMAN GÖTEBORG 368 03:38:00 08:35:00
14428 HÅKAN LARSSON LINGHEM 368 03:38:00 08:35:00
14433 OLOF HAGANDER LUND 368 03:38:00 08:35:00

14953 LARS ADÉN SÄVSJÖ 368 03:32:00 08:35:00
16602 JOHAN WINBLAD ÖSTERBYMO 368 04:40:00 08:35:00
16638 THORE EKELUND JÖNKÖPING 368 04:40:00 08:35:00
17098 LARS WIDÉN TULLINGE 368 04:54:00 08:35:00
17124 RICHARD ARMANDT INGARÖ 368 04:54:00 08:35:00

11595 JOHAN LANTZ STOCKHOLM 382 03:38:00 08:36:00
14401 MIKAEL ROLANDER BROMMA 382 03:38:00 08:36:00
14431 NILS JACOBSSON HELSINGBORG 382 03:38:00 08:36:00
14432 KRISTOFFER NIELSEN SUNDBYBERG 382 03:38:00 08:36:00
14450 PATRIC ALM GÖTEBORG 382 03:38:00 08:36:00

14453 JONAS GÖRANSSON KULLAVIK 382 03:38:00 08:36:00
14465 JOHAN OLSSON VÄXJÖ 382 03:38:00 08:36:00
15041 JONAS BJURMAN SKELLEFTEÅ 382 03:56:00 08:36:00
15050 TOMAS MANNELQVIST SKELLEFTEÅ 382 03:56:00 08:36:00
15331 LARS-ERIK PERSSON ÖREBRO 382 04:04:00 08:36:00

15346 JOACIM LINDGREN ASKERSUND 382 04:04:00 08:36:00
15358 LENNART KVARNSTRÖM HÄLLEFORS 382 04:04:00 08:36:00
15360 BERTH HOLMBERG KUMLA 382 04:04:00 08:36:00
15377 RIKARD PERSSON ÖREBRO 382 04:04:00 08:36:00
16263 MATTIAS ALMKVIST BROMMA 382 03:38:00 08:36:00

946 CHRISTER LILIEGREN HABO 397 04:38:00 08:37:00
12144 FREDRIK NEISLER SOLNA 397 03:38:00 08:37:00
15024 JARI MALMI VASA 397 03:54:00 08:37:00
15317 PER LUNDKVIST ÖREBRO 397 04:04:00 08:37:00

15324 LENA SANNERHOLT ÖREBRO 397 04:04:00 08:37:00
15357 MIKAEL NORNVIK GLANSHAMMAR 397 04:04:00 08:37:00
15668 ANDREAS HILMERSSON TROLLHÄTTAN 397 04:46:00 08:37:00

16312 PER WAHL GENARP 397 04:32:00 08:37:00
16424 KENT-INGE AHL TIDAHOLM 397 04:34:00 08:37:00
16425 MARCUS PERSSON LIDKÖPING 397 04:34:00 08:37:00
16677 FREDRIK ENGSTRÖM ÄLTA 397 04:42:00 08:37:00

14667 JAN-OLOV EDSTRÖM ANDERSTORP 408 03:44:00 08:38:00
14671 ROBIN HENRYSSON JÖNKÖPING 408 03:44:00 08:38:00
15302 MATS ALLERSTRAND TYRESÖ 408 04:00:00 08:38:00
16363 CLAES WEGAT MARBÄCK 408 04:16:00 08:38:00

16710 ARNQVIST JOHAN SKOGHALL 408 03:44:00 08:38:00
17199 TOM HAUGLAND SLEPENDEN 408 04:56:00 08:38:00

3814 MATTIAS HOFF TROLLHÄTTAN 414 03:44:00 08:39:00
10020 HÅKAN ANDERSSON NYKÖPING 414 04:28:00 08:39:00
12926 KARL SALOMONSSON VAXHOLM 414 03:44:00 08:39:00
13420 ANDERS FORSGREN STOCKHOLM 414 03:44:00 08:39:00

13812 STELIOS GRIGORIADIS ÄLVSJÖ 414 03:20:00 08:39:00
13815 BJÖRN ATTHOFF UPPSALA 414 03:20:00 08:39:00
13839 STAFFAN HELMESTAM UPPSALA 414 03:20:00 08:39:00
13937 PÄR-OLOF EDSTRÖM ROBERTSFORS 414 03:24:00 08:39:00
14639 KENNETH LARSSON TROLLHÄTTAN 414 03:44:00 08:39:00

14680 HENRIK IVANSSON TROLLHÄTTAN 414 03:44:00 08:39:00
15046 NIKLAS LUNDGREN SKELLEFTEÅ 414 03:56:00 08:39:00
16191 TOMAS STÖT MORA 414 04:28:00 08:39:00
16321 PATRIK ALRITZSON RONNEBY 414 04:32:00 08:39:00
16666 ANTTI SUUA TYRESÖ 414 04:42:00 08:39:00
18688 MARTINO MONTANARI BRÖNSHÖJ 414 04:08:00 08:39:00

14566 HENRIK KÄRNBRATT KULLAVIK 429 03:42:00 08:40:00
15262 CHRISTER GRUSELL ENSKEDEDALEN 429 04:00:00 08:40:00
15308 RICKARD LUNDBERG LIDINGÖ 429 04:00:00 08:40:00
15313 JOHAN SUNDBY GRYTHYTTAN 429 04:04:00 08:40:00
15333 ANDREAS HOLMBERG ÖREBRO 429 04:04:00 08:40:00
15365 PER ERIKSSON KUMLA 429 04:14:00 08:40:00

15471 SÖREN WILSSON SKÖVDE 429 04:08:00 08:40:00
15476 JAN-ERIC KARLSSON SKÖVDE 429 04:08:00 08:40:00
15541 MIKAEL AUGUSTSSON FJÄRÅS 429 04:10:00 08:40:00
15547 ÅKE HARALDSSON GÖTEBORG 429 04:10:00 08:40:00
15568 FREDRIK PERSSON GÖTEBORG 429 04:10:00 08:40:00

15570 URBAN PETERS LANDVETTER 429 04:10:00 08:40:00
15579 EIVE WALLMAN SÄVEDALEN 429 04:10:00 08:40:00
15596 TIM BAUGHMAN BILLDAL 429 04:10:00 08:40:00
15604 IAN VAN DUIJVENBOODE BILLDAL 429 04:10:00 08:40:00
15613 JONAS SKOGLUND KUNGÄLV 429 04:10:00 08:40:00

15637 STEVEN ARMSTRONG HOVÅS 429 04:10:00 08:40:00
15646 JOAKIM ADOLFSSON MÖLNLYCKE 429 04:10:00 08:40:00
15651 TORGNY TENNBY LERUM 429 04:10:00 08:40:00
16523 PETER ERHARDSSON SÄFFLE 429 04:38:00 08:40:00
17086 LEIF LARSSON VÄSTERÅS 429 04:54:00 08:40:00

17891 BENNY SVENDSEN GÖTEBORG 429 04:10:00 08:40:00

7903 ERIC WINGREN ÅS 451 04:40:00 08:41:00
8331 ROBERTO BEFFA GUSTAVSBERG 451 04:00:00 08:41:00
10019 MICHAEL PETTERSSON NYKÖPING 451 04:28:00 08:41:00
14012 KJETIL FARUP OSLO 451 03:26:00 08:41:00
14015 RUNE AKSDAL OSLO 451 03:26:00 08:41:00

14046 HANS LUNDKVIST FRÖSÖN 451 03:26:00 08:41:00
14207 ANDERS AGEBORG KUNGSÖR 451 03:32:00 08:41:00
14358 MAGNUS AASA VÅRGÅRDA 451 03:36:00 08:41:00
15173 AMIR N. NAZARI HÄSSELBY 451 04:00:00 08:41:00
15181 FREDRIK LINDBLOM GUSTAVSBERG 451 04:00:00 08:41:00

15198 RICKARD GRANDIN HUDDINGE 451 04:00:00 08:41:00
15203 MARTIN KVARNEFALK JÄRFÄLLA 451 04:00:00 08:41:00
15206 RAYMOND BERGMARK LIDINGÖ 451 04:00:00 08:41:00
15212 JOHAN NYANDER SOLLENTUNA 451 04:00:00 08:41:00
15222 CECILIA OHLSÉN BÖRJESSON DJURSHOLM 451 04:00:00 08:41:00

15251 JOHAN BERNÅS HUDDINGE 451 04:00:00 08:41:00
15266 ANDERS NYBERG TÄBY 451 04:00:00 08:41:00
15271 LEIF CARLSSON STENHAMRA 451 04:00:00 08:41:00
15288 HÅKAN THOMEE SPÅNGA 451 04:00:00 08:41:00
16174 PETER ANDERSSON ESKILSTUNA 451 04:28:00 08:41:00
16226 FREDRIK BERG SJÖMARKEN 451 04:30:00 08:41:00

16234 MIKAEL JOHNSEN DALSJÖFORS 451 04:30:00 08:41:00
16596 LARS-GÖRAN SPORRE VÄRNAMO 451 04:40:00 08:41:00
16915 JÖRN BRINKMANN STRALSUND 451 04:48:00 08:41:00

8324 HENRIK ENGMARK BIRKERÖD 475 04:08:00 08:42:00
9423 LARS ENGELHOLM BAGSVAERD 475 04:08:00 08:42:00
9907 MIKAEL KARLSSON ESKILSTUNA 475 03:58:00 08:42:00
10551 JARI KALLIO ONSALA 475 03:42:00 08:42:00
11138 DANIEL ERIKSSON GÖTEBORG 475 03:42:00 08:42:00

14410 ANDERS ALEXANDERSSON ÖCKERÖ 475 03:38:00 08:42:00
14418 LARS PHILIPSON SKÄNNINGE 475 03:38:00 08:42:00
14456 ERIK LI JÄRVSÖ 475 03:38:00 08:42:00
14462 MATHIAS SVENSSON MOTALA 475 03:38:00 08:42:00
14541 ROBERT ANDERSSON GRÅBO 475 03:42:00 08:42:00

14542 PATRIK HULTBERG GÖTEBORG 475 03:42:00 08:42:00
14546 BENGT TONNVIK PARTILLE 475 03:42:00 08:42:00
14548 ROLF LINDKVIST LINDOME 475 03:42:00 08:42:00
14553 PATRIK RYDBECK SÄRÖ 475 03:42:00 08:42:00
14554 JÖRGEN PERSSON GÖTEBORG 475 03:42:00 08:42:00

14558 MIKAEL JANSSON OLOFSTORP 475 03:42:00 08:42:00
14561 LARS-INGE KJÖRNSBERG ONSALA 475 03:42:00 08:42:00
14567 HÅKAN TERNOW GÖTEBORG 475 03:42:00 08:42:00
14568 ASHKAN FIVRIN BORÅS 475 03:42:00 08:42:00
14570 FREDRIK LYTH GÖTEBORG 475 03:42:00 08:42:00

14571 FABIO VECCHI SÄVEDALEN 475 03:42:00 08:42:00
14577 CHRISTIAN FORSSÉN VALLDA 475 03:42:00 08:42:00
14588 MAGNUS BENGTSSON VÄSTRA FRÖLUNDA 475 03:42:00 08:42:00
14610 GÖRAN DAHLGREN FORSHEDA 475 03:42:00 08:42:00

15318 MAGNUS ANDERSSON ÖREBRO 475 04:04:00 08:42:00
15415 ELISABETH SUNDEMAN SÄVEDALEN 475 04:06:00 08:42:00
15416 ANDERS AARÖE SÄVEDALEN 475 04:06:00 08:42:00
15422 ELISABET HEDENBERGH BILLDAL 475 04:06:00 08:42:00

15424 ERIK HJELMSTRÖM HOVÅS 475 04:06:00 08:42:00
15591 NICLAS YLVÉN KÅLLERED 475 03:42:00 08:42:00
16031 RAINER OTT KLEIN NORDENDE 475 04:24:00 08:42:00
16182 SÖREN LÖVGREN MORA 475 04:28:00 08:42:00
16914 JÖRG STOLL WENDORF 475 04:48:00 08:42:00

11081 JOAKIM WALLIN LINKÖPING 508 03:16:00 08:43:00
13056 MARCUS BERGMAN SOLNA 508 02:58:00 08:43:00
13912 PEDER FORSGREN UMEÅ 508 03:24:00 08:43:00
14357 ROGER SÖLVENÄS ALINGSÅS 508 03:36:00 08:43:00

15838 SUNE ANDERSSON ÖSTERSUND 508 04:36:00 08:43:00
16024 JENS-LORENZ DETHLEFS HORNEBURG 508 04:24:00 08:43:00
16147 CARL FRÖGELIUS DANDERYD 508 04:26:00 08:43:00
16917 ANDREAS STEINKE BREMEN 508 04:48:00 08:43:00

5479 ANDERS HALLDIN VÄSTERÅS 516 04:36:00 08:44:00
10587 AXEL NILSSON VISLANDA 516 03:36:00 08:44:00
11511 JOHAN GRADÈN SALTSJÖ-BOO 516 04:00:00 08:44:00
12435 ANDREAS WERNRYD VÄSTERÅS 516 04:36:00 08:44:00
14411 BJÖRN DAREMO LINGHEM 516 03:38:00 08:44:00
14609 ALLAN HAAPAJOKI FORSHEDA 516 03:42:00 08:44:00

15079 TOMAS ARNEMYR MOTALA 516 03:56:00 08:44:00
15298 ROBERT SÖDRLING HÄSSELBY 516 04:00:00 08:44:00
15352 HENRIK STHYR HÄLLEFORS 516 04:04:00 08:44:00
16437 CONNY COLLANDER VÄSTERÅS 516 04:36:00 08:44:00
16441 TOMMY NORDIN HÄSSELBY 516 04:36:00 08:44:00

16443 BENGT MALMBERG VÄSTERÅS 516 04:36:00 08:44:00
16445 JAKOB KÄLLSTRAND VÄSTERÅS 516 04:36:00 08:44:00
16451 JOHAN EKH VÄSTERÅS 516 04:36:00 08:44:00
16456 CHRISTIAN JÖNSSON VÄSTERÅS 516 04:36:00 08:44:00
16459 PETRI HEINIKOSKI VÄSTERÅS 516 04:36:00 08:44:00
16461 PER ERIKSSON KÖPING 516 04:36:00 08:44:00

16464 MATS ROSÉN SALA 516 04:36:00 08:44:00
16476 ANDERS GLÄMSTA VÄSTERÅS 516 04:36:00 08:44:00
16478 PETTER HÖRBERG VÄSTERÅS 516 04:36:00 08:44:00
16483 JARI TOIVANEN KVICKSUND 516 04:36:00 08:44:00
18626 PATRIK JÄMTVALL ÖREBRO 516 04:04:00 08:44:00

8717 OLLE BYSTEDT ÄLANDSBRO 538 02:56:00 08:45:00
10386 MATS NÄSHOLM NORASTRÖM 538 02:56:00 08:45:00
11638 JOAKIM HELLESTIG SÖDERTÄLJE 538 04:46:00 08:45:00
13658 ANDERS ÅGREN KOLBÄCK 538 04:36:00 08:45:00
13795 MATS GRANLUND UPPSALA 538 03:20:00 08:45:00

13916 GUNNAR PETTERSSON UMEÅ 538 03:24:00 08:45:00
13933 SUNE WIKLUND UMEÅ 538 03:24:00 08:45:00
14260 MATTIAS LIDÉN TYRESÖ 538 03:32:00 08:45:00
14374 ÖSTEN KARLSSON ÅSA 538 03:36:00 08:45:00
14596 KEN HAKATA STOCKHOLM 538 03:42:00 08:45:00

14989 STEFAN EKHOLM UPPLANDS VÄSBY 538 03:54:00 08:45:00
16060 PETTER ARLEHED BERGEN 538 04:24:00 08:45:00
16061 LINEA FREDÄNG BERGEN 538 04:24:00 08:45:00

Fler nyheter av samma typ
2012-10-22 Sista inlägget på velo.se i dess nuvarande form?
2012-10-18 ...och där bröt Trek kontraktet med Armstrong
2012-10-17 ...Och där kom det; meddelandet om att Nike bryter med Armstrong
2012-10-17 Armstrongfallet - Soppan tjocknar! Nike framhärdar med sitt stöd
2012-10-15 Kommunerna vinnare i Vasaloppens spår
2012-10-13 Lika inför lagen?!
2012-10-13 Lite Dalaskvaller: VM-Guld och långloppscomeback
2012-10-11 Vem kan man lita på? Inte många verkar det - dopingerkännanden fällde Armstrong
2012-10-09 Oves krönika: Offseason!
2012-10-09 CykelVasan bidrar till högre kommunranking?
2012-09-29 Rodriguez vann Lombardiet runt - Kessiakoff tia
2012-09-28 Sänk till 30 km/t i städerna - Något som 61 % av cyklisterna vill
2012-09-26 Kessiakoff, ständigt denne Kessiakoff! Trea vid Milano-Torino
2012-09-24 Team Cykelcity: Stafettpinnen lämnas vidare -Visbeek Cycling tar över
2012-09-23 VM: Komplett resultatlista herrar Elit - Gilbert mästare med fyra sekunders marginal
2012-09-23 Gilbert världsmästare
2012-09-23 VM: Komplett resultatlista juniorloppet
2012-09-23 VM: Slovenen Matej Mohoric juniorvärldsmästare
2012-09-23 VM: Juniorloppet
2012-09-22 VM: Kompletta resultat U23
2012-09-22 VM: Kompletta resultat damloppet
2012-09-22 VM: Marianne Vos världsmästarinna - Emma Johansson 9:a
2012-09-22 VM: Damloppet - Vos i superläge för seger
2012-09-22 VM: Damloppet - Vos loss efter 6,5 varv - Emma i klungan 1.56 min bakom
2012-09-22 VM: Damloppet - Vos loss efter 6,5 varv - Emma i klungan 1.34 min bakom